Regional Press Photo 2014 – zgłoszenia do 15 października

15 October, 2014

plakatRPP-strona

Przypominamy o Przeglądzie Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko – Pomorskiego Regional Press Photo 2014. Zgłoszenia należy wysłać  do 15 października. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich fotoreporterów, fotografów agencyjnych i freelancerów z regionu kujawsko-pomorskiego.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Spotkanie z Tymonem Markowskim – promocja albumu “Fragmenty Śródmieścia”

10 October, 2014

fragmentyfot. Tymon Markowski

Zapraszamy na spotkanie z bydgoskim fotoreporterem Tymonem Markowskim, które odbędzie się w ramach promocji jego albumu, wydanego 4 października, pt.: “Fragmenty Śródmieścia”.

Oto jedna z recenzji tejże książki:

„To zamknięta w kilkudziesięciu kadrach fotograficzna podróż po zakątkach bydgoskiego Śródmieścia. (…) Bogata, niekiedy wręcz zaskakująca kolorystyka, ciekawe, abstrakcyjne zestawienia form i wreszcie intrygujące rekwizyty sprawiają, iż zdjęcia te przypominają przedstawienia malarskie, niekiedy w wymowie swej surrealistyczne.” Marzena Matowska, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przeczytaj resztę artykułu »

Kurs fotograficzny “Studium portretu”

10 October, 2014

tomasz-hoppe-studium-portretu-strona

fot. Tomasz Hoppe

Zapraszamy na kolejną edycję popularnego kursu “Studium portretu”. Warsztaty przeznaczone są dla osób dopiero wkraczających w świat pracy z modelem. Zajęcia odbywać się będą w terminach: 7.11, 14.11, 18.11, 21.11, 25.11, 2.12 w godzinach 17.00 – 20.00. Przeczytaj resztę artykułu »

Zapraszamy na warsztaty: “Mokry kolodion – szlachetna technika fotograficzna”

8 October, 2014

autoprtret“Autoportret”,  Hanna Zamelska

Wszystkich sympatyków fotografii analogowej zapraszamy na warsztaty ze szlachetnej techniki mokrego kolodionu. Zajęcia odbędą się 24 (17.00 – 20.00) i 25 (10.00 -13.00) października w Muzeum Fotografii. Przeczytaj resztę artykułu »

Wystawa prac absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii

8 October, 2014

Anna Kanabaj-Człowiek i natura-strona“Człowiek i natura”, Anna Kanabaj

Z radością zapraszamy na otwarcie wystawy prac absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii. Tym razem uczestnicy V edycji zaprezentują swoje najlepsze fotografie w przestrzeni naszego Muzeum. W ramach ekspozycji zobaczymy projekty dyplomowe oraz najciekawsze zdjęcia, wykonane podczas zajęć.

Wernisaż odbędzie się 17 października o 18.00.

Gorąco zapraszamy.

Kurs fotograficzny “Mam lustrzankę”

2 October, 2014

makowski tomasz -mam-lustrzankefot. Tomasz Makowski

Wszystkich raczkujących fotografów zapraszamy na kurs fotograficzny “Mam lustrzankę”. Podczas trwania warsztatów zostanie poruszonych wiele interesujących zagadnień dotyczących fotografii.  Nasz kurs to 18 godzin zajęć, w tym plenery nocne i krajobrazowe.  Przeczytaj resztę artykułu »

“Bydgoszcz za pół ceny” w Muzeum Fotografii

2 October, 2014

za-poł-ceny

W tym roku Muzeum Fotografii  ma przyjemność uczestniczyć w 2. edycji akcji “Bydgoszcz za pół ceny” organizowanej przez  Radio PLUS Bydgoszcz i Miasto Bydgoszcz.

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do odwiedzin muzeum w dniach 3-4  października i skorzystania z naszej oferty – cenowo okrojonej o połowę.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Literacki

2 October, 2014

plakat

Muzeum Fotografii zaprasza do udziału w konkursie “Dziedzictwo techniki w krajobrazach poprzemysłowych Bydgoszczy i regionu”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu zatrzymanie w kadrze pejzaży industrialnych Bydgoszczy i regionu oraz podniesienie świadomości młodzieży dotyczącej kulturotwórczej roli dziedzictwa przemysłowego. Każdy uczestnik może dostarczyć do 5 zdjęć pojedynczych i cykl składający się maksymalnie z 3 zdjęć w terminie do 31 października 2014 roku.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Podróżne walizki, kontener – galeria i warsztaty fotograficzne, czyli Projektu Shift -x ciąg dalszy

25 September, 2014

DSC_0279

Do Bydgoszczy, na Wyspę Młyńską dotarł kontener promocyjny dziedzictwa przemysłowego. Akcja kontenerowa jest europejską inicjatywą realizowaną w ramach Projektu SHIFT-X: Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych, prowadzonego w Bydgoszczy od 2012 r. w niemiecko-austriacko-czesko-belgijsko-polskim partnerstwie.

Wnętrze kontenera zamieni się specjalnie na tę akcję w galerię sztuki oraz przestrzeń warsztatową. W skład wystawy wejdą prace belgijskiego artysty (oraz byłego górnika) Jonnego Vekemansa www.lightpaintings.be, wykonane metodą camera obscura. Wystawa, którą tworzą partnerzy w ramach projektu SHIFT-X to panorama fotograficzna przemysłu w każdym z miast i regionów uczestniczących w projekcie. Przeczytaj resztę artykułu »

Wernisaż wystawy Tomasza Gudzowatego “Beyond the body”

24 September, 2014

  • kar
  • kai
  • szat
  • ela
  • elaa
  • kaa
  • el
  • sz

fot. 1, 2, 3, 6, 8 K.Szatkowska / 4, 5, 7 E. Schulz

Od 12 września w naszym Muzeum można obejrzeć prace jednego z najlepszych, współczesnych fotografów Polski. Na wernisaż prac Tomasza Gudzowatego, bo o nim mowa,  przybyła spora liczba fanów fotografii reportażowej i nie tylko. Cykl zdjęć “Beond the body” będzie można oglądać do 15 października.