Konkurs Regional Press Photo rozstrzygnięty

24 October, 2014

 

4fot. Arkadiusz Blachowski

21 września od samego rana toczyły się obrady komisji jurorskiej. Po kilku godzinach długich rozmów, nareszcie wybrano laureatów drugiego Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Spośród 438 zdjęć nagrodzono autorów w pięciu kategoriach. Szczęśliwców poznamy 28 października. Przeczytaj resztę artykułu »

Kurs fotograficzny “Studium portretu”

24 October, 2014

tomasz-hoppe-studium-portretu-strona

fot. Tomasz Hoppe

Zapraszamy na kolejną edycję popularnego kursu “Studium portretu”. Warsztaty przeznaczone są dla osób dopiero wkraczających w świat pracy z modelem.

Zajęcia odbywać się będą w terminach: 7.11, 14.11, 18.11, 21.11, 25.11, 2.12 w godzinach 17.00 – 20.00. Przeczytaj resztę artykułu »

Regional Press Photo 2014 – zgłoszenia do 15 października

15 October, 2014

plakatRPP-strona

Przypominamy o Przeglądzie Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko – Pomorskiego Regional Press Photo 2014. Zgłoszenia należy wysłać  do 15 października. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich fotoreporterów, fotografów agencyjnych i freelancerów z regionu kujawsko-pomorskiego.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Spotkanie z Tymonem Markowskim – promocja albumu “Fragmenty Śródmieścia”

10 October, 2014

fragmentyfot. Tymon Markowski

Zapraszamy na spotkanie z bydgoskim fotoreporterem Tymonem Markowskim, które odbędzie się w ramach promocji jego albumu, wydanego 4 października, pt.: “Fragmenty Śródmieścia”.

Oto jedna z recenzji tejże książki:

„To zamknięta w kilkudziesięciu kadrach fotograficzna podróż po zakątkach bydgoskiego Śródmieścia. (…) Bogata, niekiedy wręcz zaskakująca kolorystyka, ciekawe, abstrakcyjne zestawienia form i wreszcie intrygujące rekwizyty sprawiają, iż zdjęcia te przypominają przedstawienia malarskie, niekiedy w wymowie swej surrealistyczne.” Marzena Matowska, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przeczytaj resztę artykułu »

Zapraszamy na warsztaty: “Mokry kolodion – szlachetna technika fotograficzna”

8 October, 2014

autoprtret“Autoportret”,  Hanna Zamelska

Wszystkich sympatyków fotografii analogowej zapraszamy na warsztaty ze szlachetnej techniki mokrego kolodionu. Zajęcia odbędą się 24 (17.00 – 20.00) i 25 (10.00 -13.00) października w Muzeum Fotografii. Przeczytaj resztę artykułu »

Wystawa prac absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii

8 October, 2014

Anna Kanabaj-Człowiek i natura-strona“Człowiek i natura”, Anna Kanabaj

Z radością zapraszamy na otwarcie wystawy prac absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii. Tym razem uczestnicy V edycji zaprezentują swoje najlepsze fotografie w przestrzeni naszego Muzeum. W ramach ekspozycji zobaczymy projekty dyplomowe oraz najciekawsze zdjęcia, wykonane podczas zajęć.

Wernisaż odbędzie się 17 października o 18.00.

Gorąco zapraszamy.

Kurs fotograficzny “Mam lustrzankę”

2 October, 2014

makowski tomasz -mam-lustrzankefot. Tomasz Makowski

Wszystkich raczkujących fotografów zapraszamy na kurs fotograficzny “Mam lustrzankę”. Podczas trwania warsztatów zostanie poruszonych wiele interesujących zagadnień dotyczących fotografii.  Nasz kurs to 18 godzin zajęć, w tym plenery nocne i krajobrazowe.  Przeczytaj resztę artykułu »

“Bydgoszcz za pół ceny” w Muzeum Fotografii

2 October, 2014

za-poł-ceny

W tym roku Muzeum Fotografii  ma przyjemność uczestniczyć w 2. edycji akcji “Bydgoszcz za pół ceny” organizowanej przez  Radio PLUS Bydgoszcz i Miasto Bydgoszcz.

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do odwiedzin muzeum w dniach 3-4  października i skorzystania z naszej oferty – cenowo okrojonej o połowę.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Literacki

2 October, 2014

plakat

Muzeum Fotografii zaprasza do udziału w konkursie “Dziedzictwo techniki w krajobrazach poprzemysłowych Bydgoszczy i regionu”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu zatrzymanie w kadrze pejzaży industrialnych Bydgoszczy i regionu oraz podniesienie świadomości młodzieży dotyczącej kulturotwórczej roli dziedzictwa przemysłowego. Każdy uczestnik może dostarczyć do 5 zdjęć pojedynczych i cykl składający się maksymalnie z 3 zdjęć w terminie do 31 października 2014 roku.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Podróżne walizki, kontener – galeria i warsztaty fotograficzne, czyli Projektu Shift -x ciąg dalszy

25 September, 2014

DSC_0279

Do Bydgoszczy, na Wyspę Młyńską dotarł kontener promocyjny dziedzictwa przemysłowego. Akcja kontenerowa jest europejską inicjatywą realizowaną w ramach Projektu SHIFT-X: Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych, prowadzonego w Bydgoszczy od 2012 r. w niemiecko-austriacko-czesko-belgijsko-polskim partnerstwie.

Wnętrze kontenera zamieni się specjalnie na tę akcję w galerię sztuki oraz przestrzeń warsztatową. W skład wystawy wejdą prace belgijskiego artysty (oraz byłego górnika) Jonnego Vekemansa www.lightpaintings.be, wykonane metodą camera obscura. Wystawa, którą tworzą partnerzy w ramach projektu SHIFT-X to panorama fotograficzna przemysłu w każdym z miast i regionów uczestniczących w projekcie. Przeczytaj resztę artykułu »