Kurs “Studium portretu”

2 September, 2014

studiumportretuwwwfot. archiwum MF

Rusza kolejna edycja popularnego kursu fotograficznego “Studium portretu”. Zapraszamy wszystkich fotografujących do sprawdzenia własnej wiedzy podczas pracy z modelką.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki i środy (17.00- 20.00) 16, 17, 23, 24, 30 września i 1 października w Muzeum Fotografii. Przeczytaj resztę artykułu »

Kurs fotograficzny “Mam lustrzankę”

29 August, 2014

mamlustzankewwwfot. Arkadiusz Blachowski

Od września rusza kolejna edycja warsztatów fotograficznych “Mam lustrzankę”. Kurs przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zgłębić tajniki fotografowania od podstaw. Nasz kurs to 18 godzin dydaktycznych, w tym plenery nocne i krajobrazowe. Przeczytaj resztę artykułu »

„Beyond the body” – wernisaż wystawy Tomasza Gudzowatego

22 August, 2014

L019-stronafot. Tomasz Gudzowaty

12 września odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Gudzowatego „Beyond the body”. Zapraszamy na godzinę 18.00. Autor  publikował swoje prace m.in. w magazynach: Max, L’Equipe, Guardian, Newsweek, Forbes, Time i Photo. Jest wielokrotnym laureatem najważniejszych konkursów fotograficznych, w tym: World Press Photo, Pictures of the Year i NPPA Best of Photojournalism oraz autorem kilku albumów fotograficznych.  Zaliczany jest do wąskiego grona polskich współczesnych fotografików o międzynarodowym uznaniu i sławie. Przeczytaj resztę artykułu »

Warsztaty fotograficzne “Ze słońcem w obiektywie”

6 August, 2014

1

fot. Arkadiusz Blachowski

Uczniów gimnazjów, liceów, techników oraz studentów – młodych pasjonatów fotografii, chcących poznać w praktyce różne techniki wykonywania zdjęć, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji letnich warsztatów fotograficznych „Ze słońcem w obiektywie”.

Do wyboru dwa terminy zajęć, w lipcu lub w sierpniu.

Terminy:

Turnus I 30 czerwca do 4 lica 2014

Turnus II 25 do 29 sierpnia 2014 Przeczytaj resztę artykułu »

Bydgoska Akademia Fotografii – zapisy do 7 września

5 August, 2014

makowiecka-paulinafot. Paulina Makowiecka

Już od września rusza kolejna edycja rocznego kursu fotografii organizowanego przy naszym Muzeum.  Już od kilku lat w Akademii spotykają się sympatycy fotografii, którzy chcą zgłębić tajniki sztuki robienia zdjęć. Do tej edycji zaproszone są także osoby dopiero zaczynające zabawę z fotografią; utworzone zostały dwa stopnie zaawansowania – podstawowy i rozszerzony. Przeczytaj resztę artykułu »

Ruszył nabór do Bydgoskiej Akademii Fotografii

2 July, 2014

PaulinaMakowieckamalefot. Paulina Makowiecka

Proponujemy kształcenie na dwóch stopniach zaawansowania:

1) podstawowy – dla osób zaczynających przygodę z fotografią

2) zaawansowany – dla osób znających podstawy fotografii. Zajęcia prowadzone są w dwóch trybach: wieczorowym oraz zaocznym.

Po ukończeniu BAF istnieje możliwość uzyskania świadectwa ukończenia Studium Podyplomowego. Zajęcia prowadzone są od września 2014 r. do końca czerwca 2015 r. W trybie zaocznym zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty (godz. 13.00 – 19.00) i w niedziele (godz. 11.00 – 17.00). Pierwsze zajęcia 6 i 7 września 2014 r. W trybie wieczorowym zajęcia odbywają się co tydzień, w poniedziałki i w środy w godz. 17.00 – 20.00. Pierwsze zajęcia 8 i 10 września 2014 r. Przeczytaj resztę artykułu »

Długi weekend w Muzeum

18 June, 2014

Summer relax

Informujemy, że w piątek 20 czerwca Muzeum będzie nieczynne.

W  sobotę godziny otwarcia się nie zmieniają.

Państwu oraz sobie życzymy miłego weekendu.

Ślady niewidzialnego – warsztaty XIX-wiecznych technik fotografii – fotorelacja

17 June, 2014

  • 13
  • 14
  • 10
  • 11,
  • 8
  • 9
  • 7
  • 4
  • 3

fot. Karolina Szatkowska

     W naszym muzeum w ostatni weekend odbyły się warsztaty prowadzone przez Marka Noniewicza. Bydgoskie fotograf pokazał dziewiętnastowieczne techniki kopiowania, czyli cyjanotypię i kalotypię.  Na dwudniowych zajęciach stawili się ochoczo sympatycy fotografii w różnym wieku. Na koniec powstało pamiątkowe zdjęcie wykonane wielkoformatowym aparatem.

Regional Press Photo w Toruniu

13 June, 2014

RPFfot. Arkadiusz Blachowski

Do końca czerwca w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu można oglądać zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w Przeglądzie Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2012, organizowanym przez nasze Muzeum.  10 czerwca odbył się wernisaż tej wystawy.

Szczegóły na stronie CK Dwór Artusa

Konkurs “ROWEROWE LOVE, czyli sztuka na dwóch kółkach”

6 June, 2014

rowerowe

Studenci kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki zapraszają serdecznie wszystkich fotografujących sympatyków jazdy rowerowej do udziału w konkursie “ROWEROWE LOVE, czyli sztuka na dwóch kółkach”. Prace muszą dotyczyć szeroko pojętego tematu „rowerowania” (np. zdjęcia wykonane podczas wycieczek rowerowych).

Zgłoszenia do 22 czerwca na adres: rowerowelove2014@gmail.com.

Najlepsze fotografie zostaną zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, której otwarcie połączone z wręczeniem nagród laureatom nastąpi 28 czerwca o godz. 17.00 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG (ul. Królowej Jadwigi 14).

Konkurs realizowany w ramach projektu dyplomowego, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wyższej Szkoły Gospodarki Krzysztofa Sikory. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Fotografii w Bydgoszczy.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie www.rowerowelove.pl.