BAF MASTER - formuła ekspercka

BAF MASTER to formuła ekspercka dla osób już fotografujących, które chcą specjalizować się w jednej dziedzinie. W ofercie są cztery pracownie do wyboru na etapie rekrutacji:

 
PRACOWNIA FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ I MAKROFOTOGRAFII
 
Możliwości, jakie daje współczesna technika nie gwarantują sukcesu w żadnej dziedzinie fotografii, dobra znajomość fotografowanego tematu wymaga nierzadko doświadczenia i wiedzy zdobywanej latami. Pracownia fotografii przyrodniczej umożliwi miłośnikom i adeptom tej specjalizacji udoskonalić swoje umiejętności warsztatowe, poznać sprzęt oraz przygotować się do fotografowania w terenie.
 
prowadzenie: Adam Adamski
 
 
PRACOWNIA FOTOGRAFII PORTRETOWEJ
 
Sprawne poruszanie się w wielu obszarach fotografii to jedna z podstawowych umiejętności fotografa komercyjnego. Dzięki godzinom spędzonym w studio oraz pracy z modelkami i modelami, uczestnicy zajęć będą w stanie poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi sytuacjami, związanymi z oświetleniem i kompozycją zaprojektowanych wcześniej planów zdjęciowych. 
 
prowadzenie: Jacek Ziółkowski
 
 
PRACOWANIA FOTOGRAFII ANALOGOWEJ I TECHNIK XIX-WIECZNYCH
 
Uczestnicy zajęć odkryją potencjał tkwiący w fotografii tradycyjnej. Poznają specyfikę pracy z kamerą wielkoformatową oraz techniki tworzenia unikatowych odbitek (cyjanotypia, papier solny) – nauczą się samodzielnie przygotowywać odpowiednie roztwory, preparować papier światłoczuły i go naświetlać.
XXI wiek przyniósł rewolucyjne zmiany w technikach obrazowania. Ułatwienia technologiczne pozbawiły fotografię pierwiastka tajemnicy, może dlatego „zwolennicy szybkości”, znudzeni zawrotnym tempem, szukają magii i aury niesamowitości w zapomnianych technikach. W obszarze mojej aktywności znajduję się głównie fotografia, choć coraz częściej myślę, że interesuje mnie światłoczułość. Jestem przekonany, że sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję, stąd też częściej sięgam po techniki historyczne i eksperymentalne czy efemeryczne formy zapisu, traktując je jako rodzaj klucza do języka natury. Staram się ożywić mit, próbuję znaleźć dla niego współczesny kontekst. Nieodwracalność i nieustanne przeobrażenia procesów srebrowych są w jakiś sposób tożsame ze zmiennością świata przyrody. To, co staram się rejestrować, to przebieg tych zmian.
 
prowadzenie: Marek Noniewicz
 
 
PRACOWNIA FOTOGRAFII NOCNEJ
 
Fotografia nocna może być powodem do olbrzymiej satysfakcji dla fotografującego, jeśli tylko pozna on tajniki jakie trzeba spełnić, aby wykonać prawidłowe zdjęcie. Posiadanie nawet najlepszego sprzętu nie gwarantuje, że uda się wykonać zadowalające zdjęcie. Podstawą sukcesu w tej materii jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Aby zaoszczędzić czas na przeczesywanie Internetu w poszukiwaniu odpowiednich informacji, przygotowaliśmy specjalny kurs fotografii nocnej, na którym pod okiem fachowca zgłębicie tajniki fotografii na długich czasach naświetlania, nocnych zdjęć architektury i krajobrazu, astrofotografii.
 
prowadzenie: Piotr Wieczorek
 
 
 
Formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce ZAPISY

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz