„Wprasowanki” – wystawa Andrzeja Mazieca od 18 marca

Autor zaprezentuje swoje zdjęcia, wykonane podczas codziennych wędrówek po Bydgoszczy – zarówno miejscach powszechnie znanych, jak i zakamarkach, na które rzadko kiedy zwracamy uwagę. Pokaże swoisty koloryt miasta – ludzi i domy, nietypowe zdarzenia, ukryte dla zwyczajnego przechodnia szczegóły i widoki. Wybierane przez Andrzeja kadry są specyficzne, uwarunkowane znaczeniem, upływem czasu i kontrastem różnych przestrzeni bytu. Wystawa, prezentowana wcześniej w bydgoskiej Galerii Kantorek, została wzbogacona o kilka nowych zdjęć.  Oprócz prac Andrzeja Mazieca na wystawie można będzie zobaczyć zestaw zdjęć motyli, zatytułowany ,,Motyl Janki”, autorstwa Grażyny Hermanowskiej. Całość zostanie zwieńczona finisażem, który odbędzie się 7 maja 2014 r. o godz. 18.00. Zapraszamy!

Andrzej Maziec urodził się w 1948 roku w Bydgoszczy. Pracuje jako artysta fotografik. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Realizuje fotografię użytkową, kreacyjną, instalacje fotograficzne oraz fotografię artystyczną. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Akcja Podróż – w pociągu na trasie Bydgoszcz – Kraków – Cieszyn; Akcja Lucim; Działanie w Lucimiu (Lucim pod Koronowem k. Bydgoszczy); Sztuka Młodych pod Mostem Poniatowskiego w Warszawie; OiKOS i Lata 70. – Miejsce Sztuki Bydgoszcz w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; Mikroutopie codzienności – Wystawa prac z kolekcji CSW Znaki Czasu w Toruniu, CSW, Toruń oraz w wystawach zbiorowych fotografii w Arles i Berghausen.

Powrót do listy wystaw >>
Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki