Wystawy

 

 

 

7
LIP
Jachting

Wystawy pochodzącej ze zbioru Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Prezentuje ona kopie fotografii z albumu o tematyce marynistycznej. 

9
CZER
Barwy Świata - Światłem Malowane

Coroczna prezentacja prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematami przewodnimi są światło i barwa. 

24
KWI
Między historią a współczesnością. Oblicza fotografii

Wystawa Oblicza fotografii jest zbiorową prezentacją artystów Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, którzy zapraszają miłośników fotografii do własnego świata wyobraźni oraz do zapoznania się z wypowiedziami na temat czasów, w których dane jest nam żyć.

25
STY
Faktura koloru - Anna Bulla-Dembek

Artystka w swoich pracach skupia się na prostych formach abstrakcyjnych podkreślając relacje faktury i koloru. Wystawa czynna w od 19 stycznia do 17 lutego.

30
LIS
Pod skórą - Maciej Pisuk

Cykl prac Macieja Pisuka, fotografa, pisarza, absolwenta Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi, autora scenariusza do filmu Leszka Dawida "Jesteś Bogiem". 

30
LIS
Na ścieżkach Natury

Wystawa prezentująca prace nagrodzone w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego  "Sztuka Natury". 

29
WRZ
Dyplomy 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii

29 września odbyło się otwarcie wystawy prac dyplomowych absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii oraz 1. edycji BAF MASTER. Wystawa stanowi zwieńczenie ich całorocznej pracy – zmagań z różnymi gatunkami i technikami fotografowania – pod okiem wykładowców i promotorów

26
LIP
Miasto-Ludzie-H2O

18 lipca odbyło się otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H20, która jest częścią projektu "Miasto-Ludzie-Muzeum", przygotowanego przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Projekt wpisuje się w Rok Rzeki Wisły, a honorowym patronatem objął go Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz. Ekspozycja czynna do 10 września.

27
MAJ
Barwy Świata - Światłem Malowane

20 maja 2017 roku odbyła się prezentacja prac uczniów Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy oraz słuchaczy kursu A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym. Wernisaż odbył się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

21
KWI
Wystawa fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka

20 kwietnia odbyła się wystawa fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka. Wystawa będzie czynna do 11 maja.

1
KWI
Wystawa prac Grupy Miłośników Kadru

Ostatniego dnia marca miało miejsce otwarcie wystawy prac członków Grupy Miłośników Kadru.

Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia. Zapraszamy do zwiedzania.

21
LUT
Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Równo 40 lat temu, w 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma.

Wernisaż wystawy 23 marca, godz. 18.00

21
GRU
Regional Press Photo 2016

Trzecia edycja Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego prezentuje dorobek fotoreporterów, dokumentujących wybrane wydarzenia polityczne, sportowe i kulturalne oraz życie codzienne mieszkańców województwa od listopada 2014 r. do września 2016 r. W tegorocznej odsłonie konkursu zmierzyło się 31 profesjonalistów – fotografów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych i agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Po raz pierwszy do udziału w Przeglądzie zaproszono także amatorów – uczniów oraz studentów do 26 roku życia. Otwarcie wystawy 20 grudnia o godz. 18.00.

 

17
MAJ
Wenisaż w Noc Muzeów

Zapraszamy 21 maja w sobotę o godz. 18.00 na wernisaż „Barwy Świata – Światłem Malowane”

Wystawa jest pokonkursową prezentacją zdjęć uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy.

W sobotę w godz. 10-14 Muzeum Fotografii będzie nieczynne. Jesteśmy od 12.00 na Wyspie Młyńskiej w ramach pikniku naukowego BFN.

12
MARZ
Wystawy 1 kwietnia

1 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystaw: 

Vero Bielinski "Brooklyn Hipsters”

Elżbiet Wenda i Bogusława Dudziak  "Dwa spojrzenia"

Wystawie towarzyszy warsztat fotograficzny.

15
LUT
Wystawa „Świadkowie czasów – fotografia w Austrii po 1945 roku”

fot_Horst Stasny

Krzysztof M. Wojtkowiak Konsul Honorowy Republiki Austrii i Krzysztof G. Sikora Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „Świadkowie czasów – fotografia w Austrii po 1945 roku” w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy 4 lutego 2016 r. o godz. 17.00.

W sali widowiskowej Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej wystawę otworzą: prof. dr Werner Sobotka – prezes Austriackiego Stowarzyszenia Fotograficznego i Horst Stasny – światowej sławy fotografik austriackiego pochodzenia.

 

14
GRU
Erazm Wojciech Felcyn - Rosarium - wernisaż i wykład

fot. Łukasz Ułanowski

15 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Rosarium Erazma Wojciecha Felcyna

O godz. 18.30 odbędzie się wykład Autora pt. "Czyżby koniec naszej cywilizacji"?

Wystawa potrwa do 30 stycznia 2016 r.

Wydarzeniu towarzyszy program edukacyjny.

 

10
LIS
Wystawa „Natura Wokół Nas”

Wystawa prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Natura Wokół Nas” zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2014.

8
LIS
"Natura Wokół Nas"

Już 20 listopada godz. 18.00 zaprezentujemy wystawę zbiorową wyróżnionych i nagrodzonych prac w konkursie fotograficznym „Natura Wokół Nas”, zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2014.

Wydarzeniu towarzyszą bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

12
SIE
Zauroczenia – wystawa Jolanty Orzłowskiej 18.08.2015

Fot. Jolanta Orzłowska
„Świat swym bogactwem różnorodności zachwyca, a szczególnie, gdy tworzy niezwykłe mikroświaty, które muśnięte światłem,  odkrywają całe swoje piękno. I wtedy to, co zwykłym się wydaje, staje się baśniowe, nierealne, malownicze. (...)"

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz