Wystawy

 

 

 

2
LUT
14 lutego otwarcie wystawy Danuty Antas-Woźniewskiej ,,W Stronę Światła – Pejzaże Mistyczne”

W dniu św. Walentego w progi Muzeum Fotografii zawita Danuta Antas-Woźniewska wraz ze swoimi pracami. Wernisaż odbędzie się tradycyjnie o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

22
STY
Fotorelacja z otwarcia wystawy Jolanty Krawiec – 17.01.2013

fot. Elżbieta Schulz

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku.

3
STY
17 stycznia 2013 – otwarcie wystawy fotograficznej Jolanty Krawiec ,,Dialog z magią”

utorka o wystawie:

WYSTAWA  ” DIALOG Z MAGIĄ „,

TO OWOC MOJEJ WĘDRÓWKI PO ZAKAMARKACH DUSZY

TO  MIEJSCE  PRZEPEŁNIONE  PASJĄ

PEŁNE  MAGICZNYCH  I  NASTROJOWYCH  HISTORII

TU ZNALAZŁY SWÓJ DOM INTRYGUJĄCE

I URZEKAJĄCE OPOWIEŚCI O MNIE SAMEJ

MOJA SPOWIEDŹ Z WNĘTRZA SERCA

TO PRZESTRZEŃ TAJEMNIC I ZAGADEK BYTU

PROJEKCJA OBRAZÓW ZE ŚWIATA FANTAZJI,

WIZJI, KTÓRE TRZEBA KONTEMPLOWAĆ W KĄCIE

REFLEKSJI I WPATRZYĆ SIĘ CZULE

W TEN KAWAŁEK ŚWIATA MOJEJ MOWY I MILCZENIA

ZAPRASZAM  DO  MOJEGO  ŚWIATA…

3
PAŹ
,,Moja plaża” wystawa fotograficzna Roberta Gauera od 11 października w Muzeum Fotografii

Wystawa to niemal czterdzieści wielkoformatowych czarno-białych zdjęć polskiego fotografika i wydawcy Roberta Gauera, z Kołobrzegu. Ich przedmiotem i tematem jest oryginalne i twórcze spojrzenie autora na południowe wybrzeże Bałtyku, a w szczególności na strefę, w której morze spotyka się z lądem, a to co stworzone przez naturę przenika się z tym, co stworzone przez człowieka. Pełne niezwykłego klimatu, poetyckie prace, niosą nie tylko treści dosłowne, ale także wiele malarskich konotacji i społecznych odniesień. Artystyczny poziom i wyraz tych fotografii wpisują Roberta Gauera w poczet takich twórców polskiej szkoły fotografii krajobrazu jak: Sunderland, Sempoliński czy Hartwi

6
WRZ
Wystawa powarsztatowa Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego od 5 września w galerii APK

fot. Natalia Jarczewska

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu wzięli udział w warsztatach fotograficznych, organizowanych w Muzeum Fotografii. Od środy (5.09.2012 r.) można oglądać ich prace w galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG.

Zapraszamy serdecznie!

7
SIE
,,Bocianowo – Londynek w pamięci aparatu fotograficznego Andrzeja Mazieca” – wystawa od 21 sierpnia

,,Bocianowo – Londynek w pamięci aparatu fotograficznego to kolejna wystawa w ramach Autorskiej Galerii Pamięci.

Całe moje dzieciństwo i lata młodzieńcze związane były z tą dzielnicą. Pamiętam stukot butów wojskowych na porannej zaprawie. Żołnierzy skoszarowanych pomiędzy Mazowiecką i Hetmańską. Napisy na murach informujące, że tutaj mieściła Pierwsza polska fabryka wód mineralnych. Wystawa Bocianowo – Londynek to fotograficzne przywołanie tamtych czasów i połączenie z aktualnym wizerunkiem ludzi, domów w których żyją, podwórek które są pierwszą szkołą życia dzieci i młodzieży. Zapraszam.”

Andrzej Maziec

7
LIP
,,Wakacje w mieście” – fotorelacja z otwarcia wystawy 5.07.2012 r.

fot. Jarosław Kowalski
Wystawa czynna do 13 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!

6
CZER
Wystawa fotograficzna „Grupy Miłośników Kadru” od 14 czerwca w Muzeum Fotografii

14 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii przy ul. Królowej Jadwigi 14 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa członków Grupy Miłośników Kadru.

4
CZER
„Światłem malowane – Barwy świata” Wernisaż wystawy fotograficznej uczniów Technikum Fotochemicznego

5 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Światłem malowane”. W tym roku hasłem przewodnim prac są  „Barwy Świata”.

9
MAJ
Wystawa fotograficzna Elżbiety Waszczuk „Ogród metafor” od 19 maja w Muzeum Fotografii

19 maja o godz. 19.00 w Muzeum Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Elżbiety Waszczuk „Ogród metafor”

20
MARZ
„INWAZJA – subiektywny portret śmieci” w Muzeum Fotografii. Wystawa fotograficzna prac Erazma Wojcec

„Kontemplacja tego, czego zwykle nikt oglądać nie chce,

estetyzacja tego, co z natury rzeczy estetyczne nie jest”

29 marca o godz. 18.00 Muzeum Fotografii opanuje „INWAZJA – subiektywny portret śmieci”, czyli wystawa fotograficzna prac bydgoszczanina Erazma Wojciecha Felcyn. Prace te będzie można oglądać do 22 kwietnia.

 AUTOR O WYSTAWIE

 „Przedmioty wytworzone przez ludzi wkraczają do świadomości człowieka i ubarwiają ją. Ich liczba – zarówno bezwzględna, jak i mierzona w stosunku do środowiska naturalnego – rośnie z wybuchową siłą.” (A. Toffler, „Szok przyszłości”)

6
MARZ
Wystawa fotograficzna „Przenikanie” Jadwigi i Marka Czarneckich – 8 marca w Muzeum Fotografii

8 marca o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „PRZENIKANIE” Jadwigi oraz Marka Czarneckich.

Idea tej wystawy zrodziła się spontanicznie. Jest ona prezentacją dwóch różnych spojrzeń na otaczający nas świat małżeństwa artystów fotografików Jadwigi i Marka Czarneckich. W swoich pracach poruszają oni temat zadumy i osamotnienia, które towarzyszą każdemu z nas, mimo obecności na co dzień tak wielu ludzi i zdarzeń. Wystawa PRZENIKANIE łączy w sobie dwa cykle fotograficzne: „DROGA” autorstwa Jadwigi Czarneckiej i „ZAGUBIONY ŚWIAT” autorstwa Marka Czarneckiego

31
STY
„Fotorysy” czyli Hetman, Noniewicz, Szczurek – 9 lutego w Muzeum Fotografii

9 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii odbędzie wernisaż wystawy fotograficznej „Fotorysy” zrealizowanej przez Annę Hetman, Marka Noniewicza oraz Jacka Szczurka.

1
GRU
Spotkanie z mistrzem – Wacław Wantuch i jego prace w Muzeum Fotografii – 10 grudnia, godz. 18.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Akty” Wacława Wantucha oraz spotkanie autorskie, które odbędą się 10 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii. wystawę można zwiedzać do 8 stycznia 2012roku.

10
LIS
Fotorelacja z wernisażu wystawy „Rozmaitość spojrzenia”

4 listopada odbył się wernisaż wystawy członków Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Toruńsko-Bydgoskiego. Serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów, jak i autorów, za wysoką frekwencję.

18
PAŹ
Rozmaitość spojrzenia – wystawa fotografii członków Okręgu Toruńsko-Bydgoskiego ZPAF – od 4 listopad

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Rozmaitość spojrzenia” członków Toruńsko-Bydgoskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików do Muzeum Fotografii 4 listopada 2011 r. o godz. 18.00.

23
WRZ
Krajobraz podniebny – wystawa fotografii Tomasza Pacana 29.09.2011 r.

Zapraszamy na wernisaż wystawy Tomasza Pacana „Krajobraz podniebny” do Muzeum Fotografii 29 września 2011 r. o godz. 18.00.

„Z głową w chmurach szukam siebie” – to motto najnowszej wystawy i drugiego albumu fotografii pt. „Krajobraz podniebny”, autorstwa Tomasza Pacana. To kolejne wydawnictwo tego autora o tematyce lotniczej, która zawładnęła jego światem i zdominowała twórczość. Choć ten sam autor, choć to samo lotnictwo, jednak nie jest to druga część pierwszego albumu pt. „Samoloty moje spojrzenie”. Poprzez zastosowanie nowego sposobu kadrowania autor uzyskał inną perspektywę, co daje nam nowe spojrzenie na jego lotnicze fotografie i estetyczne doznania w ich oglądaniu.

24
SIE
Wystawa prac dyplomowych II edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii – 8 września 2011 r. godz. 18.00

Bydgoska Akademia Fotografii ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac dyplomowych absolwentów II edycji (rocznik 2010/2011), której uroczyste otwarcie nastąpi 8 września 2011 roku o godz. 18:00 w Muzeum Fotografii, przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz