Wystawy

 

 

 

14
LUT
„Kadry kreślone piórem” – fotorelacja

We wtorek (11.02) odbył się wernisaż wystawy Miłosza Kowalewskiego „Kadry kreślone piórem”, połączony ze spotkaniem autorskim, podczas którego autor wnikliwie opowiadał o swojej pasji.

Wszystkich, którzy nie dotarli do nas tego dnia, zapraszamy do obejrzenia wystawy – będzie prezentowana do 7 marca.

7
LUT
„Kadry kreślone piórem” – wernisaż 11 lutego o godz. 18.00

 

11 lutego o godz. 18.00  w Muzeum Fotografii WSG odbędzie się wernisaż wystawy Miłosza Kowalewskiego „Kadry kreślone piórem”.

Autor pochodzi z Kołobrzegu, z wykształcenia i wykonywanego zawodu jest architektem. Od zawsze inspirował się przyrodą, która w 2004 roku przerodziła się w pasję, znajdującą ujście w fotografii.

30
STY
Relacja z wernisażu wystawy „Skarby Malawi”

W sobotę, 25 stycznia w Muzeum Fotografii odbył się wernisaż wystawy Michała Wilczka „Skarby Malawi”, połączony ze spotkaniem autorskim, któremu towarzyszyło oglądanie filmów z wyprawy.

14
STY
„Skarby Malawi” wernisaż i spotkanie autorskie 25 stycznia

W dniu 25 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy do naszego muzeum na wernisaż wystawy „Skarby Malawi” połączony ze spotkaniem autorskim z Michałem Wilczkiem.  Fotografie przedstawiają zdjęcia portretowe i reportażowe, stanowiące zbiór najciekawszych prac wykonanych przez autora podczas egzotycznej podróży. Uwaga fotografa została skierowana na ludzi ich codzienność i kulturę, choć nie zabraknie także pięknych krajobrazów.

11
STY
Wystawa powarsztatowa ,,Mam lustrzankę”

Tradycyjnie warsztaty ,,Mam lustrzankę zakończyły się wystawą uczestników zajęć. W dniu 10 grudnia o godz. 18:00 antresola Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej wypełniła się gośćmi, którzy przyszli zobaczyć prace przygotowane przez kursantów. Uroczysty wernisaż połączony został z rozdaniem dyplomów ukończenia kursów. Prace słuchaczy będzie można oglądać do końca stycznia.

11
STY
Grand Press Photo 2013 – relacja z wernisażu

9 stycznia o godz. 18:00 odbył się wernisaż wystawy Grand Press Photo 2013.   Zdjęcia można oglądać w dwóch punktach Bydgoszczy – ekspozycja znajduje się w naszym muzeum oraz w bydgoskim Domu Mody Drukarnia (ul. Jagiellońska 1).

Uroczystemu otwarciu towarzyszyła przemowa jednego z bydgoskich autorów – Tymona Markowskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 23 stycznia.

2
STY
Grand Press Photo w Muzeum Fotografii od 9 stycznia 2014 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii WSG, przy ul. Królowej Jadwigi 14. Wystawa obejmuje łącznie 176 zdjęć (pojedyncze i fotoreportaże). Konkurs przeznaczony został dla zawodowych fotoreporterów – prasowych, internetowych, pracujących w agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

3
GRU
Wernisaż wystawy Katarzyny Bekier ,,Aquapolis”

W dniu 30 listopada 2013 r. o godz 18:00 odbył się w naszym muzeum wernisaż długo oczekiwanej wystawy bydgoskiej artystki Katarzyny Bekier zatytułowanej ,,Aquapolis”.  W fotografiach został ukazany ich malarski aspekt, a woda i pojawiające się w niej odbicia stanowiły motyw łączący zaprezentowane prace. Podczas wernisażu można było porozmawiać z autorką, która chętnie opowiadała o swoich inspiracjach towarzyszących jej podczas wykonywania zdjęć. Przemowę powitalną uświetniła recytacja kilku utworów poetyckich, a w nastrojowy klimat wprowadził gości Juliusz Rafeld grający tego wieczoru na instrumentach klawiszowych.

26
LIS
Wernisaż wystawy Studium Portretu

23 listopada o godz. 10:00 odbył się wernisaż wystawy uczestników warsztatów Studium Portretu.   Zainteresowanych obejrzeniem prac zapraszamy do odwiedzenia antresoli Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przez najbliższe dwa tygodnie.

25
LIS
„Aquapolis” wernisaż wystawy Katarzyny Bekier 30 listopada

W dniu 30 listopada 2013 r. (sobota) o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum Fotografii na wernisaż wystawy  Katarzyny Bekier zatytułowanej ,,Aquapolis”.

Katarzyna Bekier urodziła się w Bydgoszczy. Tu mieszka i pracuje. Jest absolwentką Gdańskiej Akademii Medycznej Wydziału Farmacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów fotograficznych „Śladami Leona Wyczółkowskiego” (2008), „Stachura-Podróże” (2009). Interesuje ją malarski aspekt fotografii. Ulubione motywy twórczości to impresje wodne, pejzaż oraz  minimalizm.

Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2014 r.

Wstęp wolny.

15
PAŹ
Wystawa prac absolwentów BAF IV 24 października o godz. 18:00

W dniu 24 października 2013 r.  zapraszamy Państwa do Muzeum Fotografii na wystawę prac uczestników IV edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii, która stanowi zwieńczenie ich całorocznych wysiłków.  Zaprezentują oni swoje projekty dyplomowe oraz najciekawsze prace jakie udało im się wykonać od momentu rozpoczęcia zajęć BAF. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18:00.

Wystawę będzie można oglądać do 28 listopada 2013 r.

15
PAŹ
Wernisaż wystawy prac wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu

W poniedziałek, 14 października o godz. 17.00 w galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (ul. Królowej Jadwigi 14) odbył się wernisaż, stanowiący uroczyste zakończenie warsztatów fotograficznych, przygotowanych przez Muzeum, w których udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

10
PAŹ
Wystawa prac wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu 14.10.2013 r.

W najbliższy poniedziałek, 14 października, o godz. 17.00 zapraszamy do galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (ul. Królowej Jadwigi 14) na powarsztatową wystawę wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

1
PAŹ
Wystawa prac studentów kulturoznawstwa: 3 października 2013 r.

3 października 2013 r. (w czwartek) o godzinie 18:00 w galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej studentów Wyższej Szkoły Gospodarki kierunku kulturoznawstwo. Zaprezentują oni swoje najlepsze prace o dowolnej tematyce.

Wystawę będzie można oglądać do 23 października.

Wszystkich zainteresowanych dorobkiem artystycznym naszych studentów serdecznie zapraszamy!

18
WRZ
Wystawa „Toscana–Siena Palona” Piotra Krahla. Wernisaż 27.09.2013

Fot. Piotr Krahl
Zapraszamy serdecznie 27 września (piątek) o godz. 18.00 do Muzeum Fotografii (ul. Królowej Jadwigi 14) na wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Krahla, zatytułowanej „Toscana–Siena Palona”.  Wstęp wolny.

10
WRZ
Wystawa prac uczestników ,,Mam lustrzankę”

W sobotę, 7 września 2013 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia warsztatów „Mam lustrzankę”, połączone z wystawą prac uczestników. Każdy z nich miał możliwość zaprezentowania zdjęć o dowolnej tematyce.

Wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zapraszamy do galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG, przy ul. Królowej Jadwigi 14

25
KWI
Wystawa fotograficzna „Światłem malowane – Barwy Świata” od 18 maja w Muzeum Fotografii

„Światłem malowane” to coroczna wystawa uczniów Technikum Fotochemicznego w Zespole Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy – przegląd prac, biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym.

17
KWI
Fotorelacja z otwarcia wystawy Stanisława Pręgowskiego – 12.04.2013

Wszystkim uczestnikom wernisażu, w imieniu własnym i artysty, serdecznie dziękujemy. Wystawę fotografii Stanisława Pręgowskiego, wykonanych w szlachetnej technice gumy z XIX wieku, można oglądać w Muzeum Fotografii do 14 maja. Zapraszamy!

29
MARZ
Szlachetna technika „GUMA” – wystawa fotografii Stanisława Pręgowskiego 12.04.2013

Zapraszamy serdecznie 12 kwietnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej Stanisława Pręgowskiego, na którą składają się prace artysty o różnej tematyce, wykonane w technice gumy, zaliczanej do tzw. technik szlachetnych.

15
LUT
Fotorelacja z wernisażu Danuty Antas – 14.02.2013 r.

Walentynki w Muzeum Fotografii. Dziękujemy autorce oraz wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ten czas z nami!

Tradycyjnie, więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz