Wystawy

 

 

 

10
CZER
OBRAZY BLISKIE | ZbyZiel

Wystawa dostępna od 7.06. do 8.07.2024 roku

7
CZER
Wystawa zdjęć w technice gumy chromianowej OKNO PORTUGALSKIE | Lech Szymanowski
21
KWI
TANIA RASCHIED PHOTOGRAPHY- Rost und Farben między fotografią a malarstwem

20.04.2023r odbył się wernisaż wystawy TANIA RASCHIED PHOTOGRAPHY Rost und Farben między fotografią a malarstwem. 

25
WRZ
Wystawa "Carte de Visite" fotografia czy obiekt

Carte de Visite – fotografia czy obiekt…

Cóż to takiego, Carte de Visite ? Bezpośrednie tłumaczenie z francuskiego to wizytówka, a w rzeczywistości znacznie więcej.

24
CZER
Wystawa fotografii "ZDOBYWCY PÓŁNOCY" Zbigniewa Urbanyiego

Wystawa fotografii Zbigniewa Urbanyiego to zbiór unikatowych zdjęć, w większości dotąd niepublikowanych, stanowiących zapis rejsów jachtów wybudowanych w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Bydgoszczy, w tym słynnego jachtu EUROS.

31
MARZ
"Źródła" wystawa pokonkursowa Wągrowiec 2021

31.03.2022 roku odbył się wernisaż wystawy fotografii stworzonej w wyniku rozstrzygnięcia konkursu pod tą samą nazwą "Źródła". Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Wągrowcu, a jego pomysłodawcą Lech Szymanowski animator ruchu fotograficznego tamże.

13
MARZ
Witold Jurkiewicz - 50 lat z fotografią

5 marca otworzyliśmy wystawę prac Witolda Jurkiewicza, która jest podsumowaniem pewnego etapu twórczości, w którym fotograf unaocznia, jak bliska jest mu duchowość pogranicza Kresów Wschodnich. 

13
MARZ
Śladami Jerzego Riegla w 10-tą rocznicę Grupy Miłośników Kadru

5 marca odbył się wernisaż prac Grupy Miłośników Kadru, która to spotyka się w przestrzeni Muzeum już od 10 lat.

13
LUT
Lech Szymanowski - Notatki z prowincji

Notatki z prowincji to kronika zapomnianego świata w dziwnym stadium pomiędzy trwaniem a rozpadem. Szymanowski konsekwentnie zapisuje w swoim wizualnym notatniku raport z rzeczywistości, która wydaje się istnieć w formie niezmiennej od wielu dekad.

25
STY
Stan skupienia

13 grudnia 2019 odbyła się  uroczystość z okazji 15. urodzin Muzeum Fotografii. W ramach tego wydarzenia otworzyliśmy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. .

24
STY
Sztuka Natury

22 listopada 2019 roku odbył się wernisaż wystawy prezentującej prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Opowieści natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018.

25
PAŹ
Jowita Mormul - Nietrwałość

"Nietrwałość" dotyczy przemijania, obserwacji procesów ciągłych zmian, którym podlegamy my i nasze otoczenie oraz prób uświadamiania sobie możliwości istnienia nieskończonej ilości przemian zachodzących wokoło niedostrzegalnie, poza zakresem ludzkiej percepcji i współczesnych technologii badawczych. 

25
PAŹ
Bydgoska Akademia Fotografii - Dyplomy 2019

Prezentacja prac dyplomowych uczestniczek oraz uczestników dziesiątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii oraz MASTER.

25
PAŹ
Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia

Wystawa realizowana w ramach projektu Miasto - Ludzie - Wolność przywołująca twórczość bydgoskiego fotografa.

7
MAJ
Joanna Godziemba - Relacje

Wystawa absolwentki Bydgoskiej Akademii Fotografii. Autorka w cyklu Relacje ukazuje związki człowieka i środowiska naturalnego.

7
MAJ
Barwy Świata - Światłem Malowane

Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematami przewodnimi są światło i barwa. 

7
MAJ
Wojtek Moskwa - Sansara

„Sansara” w hinduizmie i buddyzmie dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie. Wojtek Moskwa, fotograf dokumentalista, podjął się niesłychanie trudnego zadania zobrazowania tego słowa, jego znaczenia i odniesień w kulturze. W roku 2012 odbył podróż do Nepalu zbierając bogaty materiał fotograficzny ukazujący piękno kultury i krajobrazu dalekiego wschodu. 

27
MARZ
W spojrzeniu matki i ojca

Tytuł projektu i wystawy, “Through a mother's & father's eyes photography”, pochodzi od nazwy międzynarodowej grupy fotograficznej, która powstała 2015 roku i od tego czasu działa aktywnie na polu fotografii rodzinnej. 

24
STY
Korzenie

Wystawa stanowi podsumowanie działań podczas plenerów fotograficznych „Trójkąt”.

23
LIS
Sztuka Natury

Wystawa prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Sztuka Natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Flmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2017.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00
 

W czasie wakacji (lipiec-sierpień) Muzeum Fotografii czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00!

 

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz